szklana-kabina-prysznicowa
Strona główna » Jak zbudować szklaną kabinę prysznicową w stylu loftowym?

Jak zbudować szklaną kabinę prysznicową w stylu loftowym?

Aranżacja łazienki w stylu loftowym wymaga wprowadzenia do wnętrza charakterystycznych, surowych, często metalowych elementów wyposażenia. Do tej kategorii należy również kabina prysznicowa ze szkła, dopasowana do metrażu i kubatury wnętrza, a także jego estetyki. Konstrukcja ta może być wykonana z różnego rodzaju szkła połączonego z elementami współgrającymi ze stylem industrialnym.

Loftowe kabiny prysznicowe na wymiar ze szkła Float 

Osoby urządzające mieszkania w stylu industrialnym powinny zadbać o spójną estetykę każdego pomieszczenia. Pozwala to osiągnąć pożądany efekt w postaci modnej od wielu sezonów aranżacji loftowej. 

Łazienka w stylu loftowym wyposażona w kabinę szklaną na wymiar może być ozdobą całego mieszkania zaprojektowanego we wspomnianej estetyce. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego rodzaju szkła, kształtu i rozmiaru kabiny, a także dopasowanie odpowiednich dodatków, w tym okuć charakterystycznych dla designu loftowej kabiny prysznicowej ze szkła

Osoby dysponujące apartamentami i mieszkaniami w stylu loftowym zazwyczaj posiadają wnętrza o dużej kubaturze. Przestrzeń ta może być zagospodarowana poprzez wprowadzenie do niej kabiny prysznicowej na dowolny wymiar, wykonanej między innymi ze szkła Float o zielonkawym zabarwieniu. Jest to uniwersalne rozwiązanie. Sprawdzi się zarówno w kabinach szklanych typu walk-in, jak również w kabinach wyposażonych w drzwi czy ścianki stałe z drzwiami. 

Kabiny prysznicowe loftowe ze szkła Timeless

Kabiny prysznicowe w stylu loftowym mogą być wykonane ze szkła Float. Jednak to nie jedyne rozwiązanie. Do budowy kabiny można zastosować także szkło Optiwhite, Diament lub Ultra w wersji odżelazionej. To materiał, który wpada w delikatny odcień błękitu. Wymienione rodzaje szkła są pozbawione specjalnie dobranej powłoki ograniczającej osadzanie się na ściankach kabin prysznicowych w stylu industrialnym kamienia, osadów z mydła, a także innych nalotów, zaliczanych do korozji biologicznej. Dlatego dużą popularnością wśród właścicieli apartamentów w stylu loftowym cieszą się kabiny szklane ze szkła Timeless

Posiada ono niewidoczną powłokę o podwyższonej trwałości, która chroni ścianki i drzwi kabiny prysznicowej przed powstawaniem nieestetycznych osadów, zacieków i trudnych do usunięcia zabrudzeń. Ponadto kabiny prysznicowe loftowe ze szkła Timeless są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości, ponieważ nie wymagają czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie osadzający się na powierzchni tych konstrukcji kamień przedłuża trwałość poszczególnych elementów i wpływa na ich estetyczny wygląd. Szkło Timeless powstające z wysoko przeziernego szkła Planiclear, uzyskuje swoje właściwości, ponieważ na jego powierzchnię nanoszone są, przy pomocy metody magnetronowej, warstwy tlenków metali. 

Loftowe kabiny prysznicowe ze szkła OptiShower

Właściciele pomieszczeń loftowych, którzy aranżują swoje łazienki, mogą zdecydować się także na kabiny prysznicowe szklane na wymiar ze szkła OptiShower. Jest to materiał dedykowany wnętrzom o podwyższonej wilgotności. Duże znaczenie ma łatwe i szybkie czyszczenie szkła OptiShower, które wymaga zastosowania jedynie miękkiej ściereczki i łagodnego, najlepiej ekologicznego detergentu. 

Efektownie prezentujące się kabiny prysznicowe ze szkła OptiShower mogą być dopasowane do metrażu i kubatury łazienki w stylu industrialnym. Zaletą tego materiału jest możliwość uzyskania czystej, estetycznej i idealnie przejrzystej szklanej kabiny prysznicowej na wymiar. Użycie szkła OptiShower wyróżnia się wieloma zaletami. Jego trwała powłoka antykorozyjna wpływa na utrzymanie kabiny prysznicowej w dobrym stanie przez wiele sezonów, niezależnie od sposobu jej eksploatacji. 

Szkło OptiShower posiada podwyższoną odporność na ścieranie i degradację spowodowaną upływem czasu. Kabiny prysznicowe do loftów wykonane ze szkła OptiShower mogą być także zdobione poprzez nanoszenie dowolnie wybranego sitodruku na stronę powlekaną. Pozwala to stworzyć jedyną w swoim rodzaju konstrukcją, dopasowaną do indywidualnych potrzeb właściciela apartamentu industrialnego bądź mieszkania zaprojektowanego w estetyce loftowej. 

Wykonanie kabiny prysznicowej do łazienki loftowej wymaga zastosowania odpowiednio dobranego rodzaju szkła. Można zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie w postaci szkła Float, jak również wybrać materiał z powłoką chroniącą kabiny prysznicowe loftowe przed korozją. Do tej kategorii zalicza się szkło OptiShower lub Timeless

źródło: szklarzokuniew.pl