zamglawienie-uvl
Strona główna » Czy zamgławianie ULV jest efektywną metodą na zwalczanie pluskiew?

Czy zamgławianie ULV jest efektywną metodą na zwalczanie pluskiew?

Pojawienie się w pomieszczeniach mieszkalnych pluskwy domowej wymaga zastosowania odpowiednio dobranych metod. Samodzielnie używane preparaty dostępne w ogólnej sprzedaży zazwyczaj nie są na tyle skuteczne, by na stałe pozbyć się problemu z owadami. Dlatego coraz więcej osób korzysta z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się zwalczaniem pluskiew przy pomocy zamgławiania ULV.

Nowoczesna metoda dezynsekcji – zamgławianie ULV

Zamgławianie ULV, którego celem jest pozbycie się pluskwy domowej uznawane jest obecnie za działanie bezpieczne dla osób i zwierząt zamieszkujących nieruchomość oraz elementów wyposażenia znajdujących się w tym miejscu. Zamgławianie ULV można określić jako skuteczną i szybką metodę dezynsekcji.

Efektywność tego procesu polega na skutecznym zwalczaniu pluskwy domowej. Podczas zamgławiania ULV ciecz robocza o optymalnie dobranym stężeniu koncentratu biobójczego, połączonego z wodą w odpowiedniej proporcji, rozprowadzana jest przestrzennie, przy pomocy zamgławiacza ULV. Jest to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu środek biobójczy może dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu zamgławianie pluskwy domowej pozwala pozbyć się dorosłych osobników, a także larw z ram obrazów, elementów tapicerowanych łóżek, cokołów, szpar, szczelin, miejsc niezabezpieczonych przy pomocy pianki silikonowej, obszarów pod tapetami, w okolicach ścian, itp.

Zamgławianie ULV a tradycyjny oprysk

Wykorzystywany do dezynsekcji zamgławiacz ULV to nowoczesne urządzenie, które efektywnie rozprowadza mgłę roboczą zawierającą koncentrat biobójczy. Każdy specjalista, który jest zatrudniony w firmie świadczącej usługi zwalczania pluskwy, jest w stanie dobrać ilość i stężenie koncentratu biobójczego, w taki sposób, aby środek ten był skuteczny w działaniu i pomógł pozbyć się pluskwy domowej. Dlatego też przed przystąpieniem do zwalczania żywiących się ludzką krwią szkodników, ocenia on liczbę osobników, jakie zaatakowały nieruchomość.

Po przeprowadzeniu dokładnych oględzin, specjalista świadczący usługi dezynsekcji jest w stanie ustalić, jaka ilość i stężenie preparatu na pluskwy domowe będzie w stanie zlikwidować te owady i to już po jednej aplikacji środka biobójczego. Zamgławiacz ULV, w przeciwieństwie do oprysku, jest metodą, którą można zastosować w całym pomieszczeniu. Tradycyjny oprysk używany niegdyś do pozbycia się pluskwy domowej, wymagał rozprowadzania preparatu punktowo. Wcześniej technik DDD, stosując oprysk, nie dawał klientowi pewności, że w ciągu jednej sesji będzie on w stanie pozbyć się większości szkodników, a owady przebywające w nieruchomości zostaną unicestwione. Należy pamiętać, że efektywność oprysku jest dużo niższa od zamgławiania ULV. Tradycyjny oprysk generuje znacznie większą ilość czasu potrzebną na jego wykonanie. Z kolei zamgławianie ULV, odbywające się przy pomocy nowoczesnego urządzenia, można wykonać znacznie szybciej.

Dlaczego wolnoopadającą mgła z preparatem biobójczym jest efektywniejsza niż stosowany dawniej oprysk

Technik DDD stosując mieszankę wody i odpowiednio dobranych preparatów insektobójczych, może zagwarantować zabicie dorosłych pluskiew. Stosowana niegdyś technika oprysku zabijała większość owadów, co wydawało się sporym sukcesem. Jednakże przeżycie nawet kilku osobników sprawiało, że kolonia pluskwy domowej odradzała się w stosunkowo krótkim czasie. Dlatego po upływie kilku tygodni lub miesięcy, klient ponownie zgłaszał się do firmy świadczącej usługi zwalczania pluskwy domowej, w celu ponownego zastosowanie oprysku.

Zamgławianie ULV, jako metoda pozbycia się pluskwy domowej umożliwia wytępienie wszystkich szkodników w taki sposób, by nie dopuścić do odnowienia się kolonii. Stosowany w tym celu koncentrat biobójczy, rozcieńczony w odpowiedniej ilości wody, zapobiega ponownemu namnażaniu się owadów, prowadząc do wyeliminowania wszystkich osobników. Dezynsekcja metodą zamgławiania ULV jest działaniem wysoce efektywnym. Wielkość kropli powstających w czasie zamgławiania, nie przekracza 20 mikrometrów. Zamgławianie pluskwy domowej jest tak skuteczne, ponieważ krople preparatu docierają we wszystkie miejsca, gdzie mogą ukrywać się szkodniki.

Przed zamgławianiem ULV należy zabezpieczyć przedmioty osobistego użytku. Stosowany do zwalczania pluskwy domowej metodą zamgławiania preparat biobójczy, nie powoduje uszkodzenia elementów wyposażenia znajdujących się w domu.

Osoby, które zastanawiają się, w jaki sposób skutecznie pozbyć się pluskwy domowej, mogą skorzystać z pomocy firmy zajmującej się dezynsekcją. Posługując się zamgławiaczem, specjalista jest w stanie wytępić nawet duże kolonie pluskwy domowej, nie dopuszczając do ponownego odrodzenia się tych szkodników. 

źródło: derato.pl