Inwestycje-w-segmenty-pod-Warszawa
Strona główna » Inwestycje w segmenty pod Warszawą – czy warto?

Inwestycje w segmenty pod Warszawą – czy warto?

Zapewniają więcej prywatności i swobody niż mieszkania i są budowane z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Segmenty pod Warszawą, bo o nich mowa, cieszą się coraz większą popularnością – nie tylko wśród osób poszukujących lokum na własność, ale i inwestorów, którzy zakupioną nieruchomość chcą odsprzedać z zyskiem lub wynająć. Niezależnie od intencji pojawia się pytanie. Czy zakup segmentu pod Warszawą to dobry wybór?

Segment pod Warszawą na własność – oferta dla osób prywatnych

Atrakcyjna cena to główny powód, dla którego segmenty pod Warszawą cieszą się tak dużą popularnością wśród osób szukających nieruchomości na własność. W stolicy podobna kwota wystarczyłaby na zakup zdecydowanie mniejszego lokum. Nic więc dziwnego, że atrakcyjne ceny segmentów przyciągają coraz więcej klientów, zwłaszcza tych, którzy pracują zdalnie i dłuższe dojazdy do Warszawy nie są dla nich problemem.

Segmenty pod Warszawą położone są w atrakcyjnych okolicach. Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych cieszy zwłaszcza rodziny z dziećmi i osoby preferujące aktywny wypoczynek. Co więcej, dzięki stałemu napływowi ludności miejscowości zlokalizowane w aglomeracji warszawskiej stale się rozwijają i oferują coraz lepszy dostęp do usług zapewniających komfortowe życie. Natomiast dogodny dojazd do Warszawy sprawia, że z dobrodziejstw stolicy można korzystać praktycznie zawsze.

Odsprzedaż z zyskiem – segmenty pod Warszawą atrakcyjne dla inwestorów

Segmenty pod Warszawą cieszą się coraz większą popularnością. Najczęściej wybierają je osoby, które mają dość wielkomiejskiego zgiełku i po pracy chcą odpocząć w zacisznej okolicy. Nic więc dziwnego, że nieruchomości poza stolicą budzą zainteresowanie nie tylko osób poszukujących lokum na własność, ale inwestorów, którzy dostrzegają w segmentach potencjał inwestycyjny i chcą je odsprzedać z zyskiem.

Żeby osiągnąć jak najwyższą stopę zwrotu, inwestorzy najczęściej wykańczają nieruchomość pod klucz. Potencjalnemu nabywcy pozostaje więc jedynie wprowadzić się do nowego lokum. Co prawda w takim przypadku kupujący płaci więcej niż za nieruchomość w stanie deweloperskim, jednak nie musi martwić się żadnymi szczegółami związanymi z doprowadzeniem jej do użytku.

Obecnie już sam wybór ekipy wykończeniowej może okazać się nie lada wyzwaniem, nie mówiąc już o wyborze i zakupie materiałów budowlanych, mebli czy też dodatków. Nic więc dziwnego, że opcja ta cieszy się sporą popularnością. Zapewnia bowiem nabywcy wygodę i minimum wysiłku własnego, co docenią zwłaszcza osoby zabiegane, a inwestorowi – atrakcyjną stopę zwrotu.

Wynajem segmentu pod Warszawą – czy to dobry pomysł na inwestycję?

Część osób kupuje nieruchomości pod Warszawą nie z myślą o ich odsprzedaży, lecz wynajmie. Gwarantowany comiesięczny dochód pasywny i wizja czerpania od 3 do 5 proc. zysku w ciągu roku działa na inwestorów jak magnes. Oczywiście inwestycja jest obarczona ryzykiem. Co jeśli wynajmującemu nie uda się znaleźć najemców? Zawsze może odsprzedać nieruchomość z zyskiem.

Wbrew jednak pozorom istnieje spory popyt na segmenty pod wynajem. Do wynajmujących najczęściej zgłaszają się rodziny i grupy zaprzyjaźnionych osób, które mają dość wielkomiejskiego zgiełku i chcą zamieszkać poza Warszawą, jednak nie stać ich na zakup własnej nieruchomości. Zainteresowanie wynajmem wykazują również osoby, które zamierzają w przyszłości kupić segment i chcą przetestować, czy życie w oddaleniu od stolicy to opcja dla nich.

O atrakcyjności segmentu pod wynajem przesądza m.in.:

    • lokalizacja – dostęp do podstawowych usług i łatwy dojazd do Warszawy to kwestie, na które najemcy najczęściej zwracają uwagę,
    • bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych,
    • metraż i układ pomieszczeń,
    • cena wynajmu.

Segmenty pod Warszawą cieszą się popularnością zarówno osób szukających lokum na własność, jak i inwestorów zamierzających je wynająć bądź odsprzedać z zyskiem. To zasługa m.in. dogodnej lokalizacji, która z jednej strony zapewnia łatwy dojazd do stolicy, z drugiej – więcej spokoju, tak potrzebnego na co dzień.