transport-aut-z-niemiec
Strona główna » Transport aut z Niemiec – o czym trzeba pamiętać?

Transport aut z Niemiec – o czym trzeba pamiętać?

Chociaż wydawać by się mogło, że transport auta z Niemiec to żadna trudność, może przysporzyć sporo kłopotów. O czym trzeba pamiętać, aby uniknąć kar finansowych? Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalny przewóz samochodu zza Odry?

Przewóz aut z Niemiec – zasady i formalności

Wiele osób prywatnych i przedstawicieli komisów samochodowych decyduje się na poszukiwanie aut za granicą. Wybór często pada na Niemcy. Tamtejszy rynek samochodowy jest bardzo atrakcyjny, a bliskie sąsiedztwo sprawia, że w obiegowej opinii transport aut z Niemiec nie nastręcza większych trudności. Przecież wystarczy wsiąść do samochodu i przyjechać do Polski. Ot co! Niestety, nie zawsze jest to tak proste.

Wszystko zależy od tego, czy pojazd ma ważny przegląd techniczny, tablice rejestracyjne i ubezpieczenie. Jeśli nie, kupujący musi albo załatwić wszystkie formalności na miejscu, albo zdecydować się na profesjonalny transport auta z Niemiec przy wykorzystaniu specjalistycznych pojazdów do przewozu samochodów (lawet).

Czynności związane z uzyskaniem tablic rejestracyjnych uprawniających do jazdy samochodem i ubezpieczenia pojazdu załatwia się w Zulassungsstelle, czyli niemieckim wydziale komunikacyjnym. Nie tylko rodzi to konieczność wypełniania dokumentów w języku niemieckim, ale i wniesienia opłat, co zwiększa koszty zakupu samochodu.

Profesjonalny transport aut z Niemiec – dlaczego warto?

Niedobrze może też skończyć się próba powrotu do domu bez wymaganych dokumentów. Niemiecka Inspekcja Transportu Drogowego i policja słyną ze swojej skrupulatności. Nie warto więc ryzykować wysokiej kary dla kilkuset złotych oszczędności.

Decydując się na samodzielną podróż świeżo zakupionym samochodem, trzeba liczyć się również z ryzykiem usterki uniemożliwiającej dalszą jazdę. Nie wszystkie problemy z samochodem (zwłaszcza używanym) można bowiem dostrzec na oględzinach. Część z nich ujawnia się po przejechaniu kilkuset kilometrów. Wówczas wezwanie lawety przestanie być możliwością, a stanie się koniecznością.

Żeby więc uniknąć kłopotów, lepiej od razu zdecydować się na profesjonalny przewóz samochodu z Niemiec. Co dzięki temu można zyskać?

  1. Bezpieczeństwo. Twoje auto zostanie odpowiednio zabezpieczone na czas transportu i przewiezione z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Firmy organizujące przewóz aut z Niemiec dysponują specjalistycznymi pojazdami przeznaczonymi do tego celu, a ich kierowcy mają wprawę w swoim fachu,
  2. Brak formalności i zero dodatkowych kosztów. Nie musisz tracić czasu i pieniędzy na formalności związane z przeglądem technicznym, tablicami rejestracyjnymi i ubezpieczenie pojazdu.
  3. Wygodę i spokój ducha. Za transport auta z Niemiec odpowiadają fachowcy, nie Ty. Możesz więc spokojnie wrócić do domu i poczekać, aż samochód zjawi się na podjeździe.

Część osób rezygnuje z profesjonalnego transportu samochodu w obawie przed wysokimi kosztami. Tymczasem na rynku przewozowym działa wiele firm, które oferują zróżnicowane ceny. Zleceniodawca nie powinien więc mieć trudności ze znalezieniem oferty, która będzie odpowiadać jego budżetowi.

Co więcej, firmy organizujące transport aut z Niemiec oferują nie tylko indywidualne transporty, ale i grupowe. W przypadku tych ostatnich jeden pojazd dostawczy przewozi kilka samochodów, co pozwala obniżyć koszty transportu. W tej sytuacji trzeba się jednak liczyć z tym, że termin odbioru i dostawy auta może się wydłużyć – z uwagi na konieczność zapełnienia całego pojazdu. Niemniej nie są to odległe daty. Dlatego niedogodność ta nie powinna stanowić większego problemu.

Przewóz samochodu z Niemiec trzeba odpowiednio zaplanować. W przeciwnym razie koszty z tym związane szybko poszybują w górę, doprowadzając nawet do przekroczenia zakładanego budżetu. Jeśli więc chcesz uniknąć formalności i niespodzianek na drodze, od razu zdecyduj się na profesjonalny transport aut z Niemiec. Rzetelna firma doradzi Ci dogodne rozwiązanie, a także zadba o Twój samochód jak o swój własny.

źródło: Translogis.pl